Dlaczego warto założyć firmowy profil na FaceBook?

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stanowią bardzo ważny filar biznesowy. Polacy w szczególności bardzo sobie upodobali Facebooka. Założenie strony biznesowej na Facebooku może przynieść nam wiele zalet, a w szczególności pomóc naszemu biznesowi rozkwitnąć.

Wiarygodność

Podstawową zaletą konta biznesowego jest wiarygodność. Wielu ludzi mawia, że nie istniejesz, jeśli nie ma Cię w internecie a szczególnie na Facebooku. Każdy usłyszawszy o danej firmie, sprawdza, czy istnieje ona na Facebooku lub, czy ma własną stronę internetową. Posiadanie obu już plasuje naszą firmę w oczach potencjalnego klienta. Dotyczy to zarówno wielkich korporacji, jak i tzw. freelancerów i szczególnie oni zaczynają rozwój firmy od Facebooka.

Reklama

Aktywne prowadzenie profilu biznesowego na Facebooku przyciągnie do nas wielu klientów. Co jest niewątpliwe formą darmowej i świetnej reklamy. Napisanie postu zajmuje dosłownie moment, a wyświetli go wiele osób i dzięki temu usłyszy o naszej firmie. Dodatkowym plusem może być wstawienie zdjęcia lub grafiki przyciągającej uwagę potencjalnego odbiorcy. Poza tym istnieje także opcja reklamy płatnej, która pozwoli na częstsze wyświetlanie naszej strony potencjalnym odbiorcom, jest ona bez porównania tańsza, niż spot w radiu czy telewizji a niejednokrotnie zdaje lepsze skutki.

Informacja

Posty i zdjęcia mogą pełnić także rolę informacyjną. Przydają się podczas np. prowadzenia restauracji i poinformowania klientów o godzinach otwarcia, a także o otwarciu nowej placówki lub innych rzeczach. Dobrym pomysłem jest także wstawienie menu lub innych informacji dotyczących oferowanych przez nas produktów, lub usług. Przy okazji zdjęcia świetnie się sprawdzają, gdyż klient może zobaczyć oferowany przez nas produkt.

Automatyzacja

Stosowanie wszelkiego rodzaju botów pozwala nam na zautomatyzowanie biznesu przez Facebooka. Przydaje się to zwłaszcza gdy mamy częste zapytania o jeden temat i stosowanie tej samej odpowiedzi. W tym wypadku nasz elektroniczny asystent poprowadzi za nas rozmowę poprzez messengera, zapewni tym rangę szybkiej odpowiedzi na naszej stronie i oszczędzi nam czas. Na dodatek istnieje wiele darmowych botów, które można zainstalować na profilu biznesowym. Automatyzacja dotyczy także planowania naszych postów. Dzięki temu możemy jednego dnia zaplanować posty pojawiające się przez resztę tygodnia i nie musimy obawiać się o to, że coś nam wypadnie lub o to, że po prostu zapomnimy wstawić ważny dla nas post. Dodatkowo tych opcji nie można użyć na profilu prywatnym, więc warto założyć stronę biznesową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here