Jak napisać CV? – Co powinno zawierać dobre CV?

Pierwszym etapem w poszukiwaniu pracy jest napisanie dobrego CV. Jest to absolutny klucz do tego, aby w ogóle myśleć o znalezieniu zatrudnienia. To właśnie CV jest pierwszym elementem, po który sięga potencjalny pracodawca szukający pracownika. Od tego, jak dobre CV przygotujemy zależą więc nasze szanse na pracę. Jak napisać CV? Co powinno zawierać dobre CV?

Co powinno zawierać dobre CV?

 

Jak napisać CV to pytanie zadawane przez wiele osób. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że w CV umieszczamy wyłącznie prawdziwe informacje. Nigdy nie należy posuwać się do kłamstwa w tym dokumencie, bo ono prędzej czy później i tak wyjdzie.

Dobre CV zawiera informacje dotyczące:

  • wykształcenia;

  • doświadczenia zawodowego;

  • ukończonych kursów i szkoleń;

  • posiadanych umiejętności;

  • dodatkowych kwalifikacji.

Wszystkie umieszczamy chronologicznie, zaczynając od tego, które miało miejsce najwcześniej. Pierwszą pozycją w rubryce wykształcenie jest więc ostatnia szkoła, jaką skończyliśmy. Stosować można rozmaite elementy pozwalające na wyróżnienie poszczególnych sekcji. Dobre CV to CV przejrzyste.

Czy dobre CV musi zawierać zdjęcie?

 

Specjaliści nie są co do tego zgodni. Wielu z nich uważa, że zdjęcie warto dołączyć. Jeśli decydujemy się n ten krok, warto jednak pamiętać, że nie może to być byle jakie zdjęcie. Na pewno dobrym wyborem nie jest zdjęcie z plaży czy wakacji. Najrozsądniej jest postawić na zdjęcie z dokumentu lub dyplomu. Na takim zdjęciu mamy odpowiedni strój, jesteśmy wystarczająco poważni.

Jak napisać CV: co z błędami?

 

Oczywiście dobre CV pozbawione jest błędów. Należy wystrzegać się literówek, błędów ortograficznych i stylistycznych. Każdy błąd obniża wartość naszego CV. Pokazuje bowiem, że nie zadaliśmy sobie dość trudu, aby sprawdzić dokument przed jego przesłaniem do pracodawcy. Potencjalny pracodawca może odebrać to jako przejaw jego lekceważenia. Bez wątpienia błędy w żaden sposób nie pomogą nam w zdobyciu zatrudnienia.

Co powinno zawierać dobre CV to często zadawane pytanie. Na szczęście ci, którzy mają problemy z samodzielnym skonstruowaniem CV nie muszą się obecnie martwić. Dzisiaj bez trudu można znaleźć mnóstwo gotowych wzorów, z pomocą których stworzenie dobrego, solidnego CV, które zwiększa nasze szanse na prace wcale nie jest trudne.

Poprzedni artykułSzkolenia biznesowe – czy warto?
Następny artykułZwolnienie lekarskie a wynagrodzenie pracownika – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj