Waluta BitCoin – co to jest?

Zainteresowanie walutą cyfrową rośnie w zastraszającym tempie. Z początku niedoceniana i niewiele warta rozrosła się do ogromnych wartości. Jeszcze dekadę temu można było zapłacić za pizzę uzbieranymi kilkoma Bitcoinami i to w niewielu pizzeriach. Dzisiaj jeden Bitcoin pozwoliłby nam nie tylko na zakup pizzy, ale i całej pizzerii. Oczywiście chodzi tutaj o jedną placówkę, a nie całą sieć. Dobrze, ale czym jest wspominany wyżej Bitcoin.

Bitcoin został wprowadzony na rynek przez anonimowego twórcę w 2009 roku. Do tej pory wypuszczono 21 milionów sztuk Bitcoina. Jego ilość jest skończona, w związku z czym nie podlega żadnej inflacji. Nie można także wytworzyć nowych Bitcoinów. Za to jego wartość w porównaniu do innych walut może gwałtownie wzrastać lub spadać. Bitcoin także występuje pod skrótem BTC, tak jak złotówki oznacza PLN.

Bitcoin – Waluta cyfrowa

Aby zrozumieć, czym jest BitCoin, należy zrozumieć, czym jest waluta cyfrowa? Waluta cyfrowa jest taką samą walutą jak banknoty, monety czy pieniądze przechowywane na kontach bankowych. Jej jedyną różnicą jest to, że nie można wypłacić jej w fizycznych ekwiwalentach. Nie jest też przez to moderowana przez żadne państwo ani instytucje jak unia europejska. Co za tym idzie, nie jest oficjalnie prawnie używana w żadnym państwie. W związku z tym nie podlega też żadnemu opodatkowaniu w większości państw, ale tu przepisy zmieniają się z dnia na dzień i trzeba uważnie śledzić przepisy i dowiadywać się na bieżąco. Staje się więc to waluta umowna, jednak w dzisiejszym świecie respektuje i używa jej tyle organizacji, że aktualnie nie powinniśmy się bać o jej zanik na rynku i utratę naszych zainwestowanych pieniędzy.

Jak przechowywać Bitcoina

BitCoina można przechowywać na specjalnym urządzeniu zwanym portfelem sprzętowym. Jest to możliwe poprzez zapisywanie i odczytywanie z urządzenia specjalnych kodów zwanych kodami BlockChain, które świadczą o posiadanej przez nas ilości bitcoinów. Należy tutaj zaznaczyć, że nie każdy portfel sprzętowy może przechowywać Bitcoina i należy wybrać sprzęt z odpowiednią do tego opcją. Kolejną możliwością jest przechowywanie w internecie w tzw. portfelu kryptowalutowym. Do każdego portfela cyfrowego przypisywane są użytkownikowi unikalne adresy, które należy podawać przy każdej transakcji. Inaczej nasze środki zostaną utracone na zawsze.

Jak wejść w posiadanie Bitcoina?

W celu nabycia lub sprzedaży bitcoina należy udać się do kantoru internetowego i wymienić posiadaną przez nas walutę na Bitcoina, Przy zakupie należy wskazać adres naszego portfela kryptowalutowego lub zapisać otrzymany kod BlockChain do portfela sprzętowego. Działa to bardzo podobnie co handel zwykłymi walutami, tylko odbywa się w formie cyfrowej.

Poprzedni artykułJak wygląda praca programisty?
Następny artykułDlaczego warto założyć firmowy profil na FaceBook?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj